Eesti Vabariigi president Alar Karis ja tema abikaasa Sirje Karis kohtusid Eesti iseseisvuse taastamise 35. aastapäeval Tallinna Teletornis Islandi presidendi Halla Tómasdóttiri ja tema abikaasaga. Tallinna Teletorn mängis 1991. aasta augustis olulist rolli Eesti vabaduse kaitsmisel ja side hoidmisel vaba maailmaga. Kohtumisel meenutati Eesti iseseisvuse taastamise sündmusi ning rõhutati Islandi tähtsust, kuna Island oli esimene riik, kes tunnustas Eesti taastatud iseseisvust.
See kokkuvõte on loodud tehisaru abil. Tulemuses võib esineda ebatäpsusi, seetõttu soovitame lugeda ka täismahus artiklit. Tagasiside: info@goodnews.ee.
Täna, Eesti iseseisvuse taastamise 35. aastapäeval, külastasid Tallinna Teletorni Eesti Vabariigi president Alar Karis ja Sirje Karis koos Eestis riigivisiidil viibiva Islandi presidendi Halla Tómasdóttiri ning tema abikaasa Björn Skúlasoniga.
Visiidil on eriline sümboolne tähendus. Tallinna Teletorn oli 1991. aasta augustis üks Eesti vabaduse kaitsmise võtmekohti – siin seisid meie inimesed selle eest, et säiliks side vaba maailmaga.











35 aastat hiljem vaatasid Eesti ja Islandi presidendipaarid Teletornist ärkavat vaba Tallinna ning meenutasid sündmusi, mis aitasid kindlustada Eesti taastatud iseseisvuse.
Islandil on Eesti loos eriline koht: 22. augustil 1991 sai Islandist esimene riik, kes tunnustas Eesti taastatud iseseisvust.
VAATA VISIIDI GALERIID!
Fotod: GoodNews, Joosep Ints











