Juunis kooli lõpetavate noorte rahatarkuse toetamiseks soovitab Coop Panga igapäevapanganduse juht Moonika Maaring kinkida teadmisi ja oskusi arendavaid kingitusi, mis aitavad neil rahaliselt iseseisvuda. Näiteks sobivad rahatarkuse teemalised raamatud, harivad tellimused ja koolitused, mis arendavad digipädevust ning praktilisi tööoskusi. Samuti võib kinkida strateegia- või lauamänge, mis õpetavad raha planeerimist ja investeerimist mängulises vormis. Raha kinkimisel soovitatakse kaaluda ka sissemakseid kogumiskontole või pensionikontole, mis toetavad pikaajalist säästmist.
See kokkuvõte on loodud tehisaru abil. Tulemuses võib esineda ebatäpsusi, seetõttu soovitame lugeda ka täismahus artiklit. Tagasiside: info@goodnews.ee.
Juunis lõpetavad tuhanded noored kooli ja paljud neist peavad hakkama ise oma rahaasjadel silma peal hoidma. Kuna noorte täiskasvanute rahatarkuse teadmised on alles kujunemisel, tasub Coop Panga igapäevapanganduse juhi Moonika Maaringu sõnul kinkida midagi sellist, mis tagaks, et noor saaks võimalikult varakult rahaliselt iseseisvaks ja ei sõltuks nii palju vanematest.

