Parima reisiraamatu tiitlit annab välja reisibüroo Go Travel. Selle nõukogu esimees ja aasta reisiraamatu žürii liige Tiit Pruuli tunnustas tänavusi kandidaate ning tõdes, et häid reisiraamatuid kirjutati eelmisel aastal mitmeid. “Seekordne võiduraamat on aga lausa kahte moodi hea – Kariina ja Margus tegid läbi ülipõneva motoreisi ning lisaks suutsid nad sellest kaante vahele panna kirjanduslikult kandva teose,“ märkis Pruuli.
Varasematel aastatel on parima reisiraamatu tiitli pälvinud Roy Strideri “Himaalaja jutud” (2008), Aime Hanseni “Jaipur-Delhi-Himaalaja: reisikohvrist leitud lood” (2009), Viivi Luige “Varjuteater” (2010), Vahur Afanasjevi “Minu Brüssel” ja Peeter Sauteri “Flirt Budaga. Elust ja tsiklisõidust” (mõlemad 2011), Mart Kivastiku “Vietnami retsept” (2012), Janika Kronbergi “Rännud kuue teejuhiga” (2013), Heilika Pikkovi “Minu Jeruusalemm”, Enn Kaupi “Imekaunis Antarktika” ja Enn Kaupi “Armulugu Antarktikaga” (kõik 2014).
Lisaks andis žürii välja ka aasta seikleja tiitli. Selle pälvis automatkaja Tarmo Tamming, kes sõidab maailmas ringi alates 2011. aasta algusest ja on praegu jõudnud Lõuna-Ameerikasse. Tarmo tegemistele saab kirjanduslikus vormis kaasa elada tema blogi kaudu.