09

aprill 2026
09.aprill 2026

VAATA VIDEOT: Alustas nullist, lõpetas strike’iga – Vello Vaheri bowlinguõpe pakkus nii väljakutset kui nalja

Monika Kuzmina

GoodNews looja

Enriika Vunk
Kristi Zirk

Portaali haldur

3 min
Loe AI kokkuvõtet

Kogenud bowlingumängija Kert Truus andis treeningu mitmekülgsele sportlasele ja artistile Vello Vaherile, kellel oli bowlinguga vähe kogemust. Treening keskendus keerulisemale vindiviskele, rõhutades tehnikat ja koordinatsiooni jõu asemel. Harjutuste käigus paranes Vaheri oskus kiiresti ning ta saavutas oma esimese strike’i. Treening näitas, et juhendamine ja keskendumine aitavad kiiresti areneda ning õppimine võib olla nii tõsine kui ka lõbus tegevus.

See kokkuvõte on loodud tehisaru abil. Tulemuses võib esineda ebatäpsusi, seetõttu soovitame lugeda ka täismahus artiklit. Tagasiside: info@goodnews.ee.

Elamus Bowligus toimunud humoorikas, kuid õpetlik treening tõestas, et hea juhendaja ja avatud meel viivad kiire arenguni – isegi siis, kui viimasest mängukorrast on möödas paarkümmend aastat.

Kogenud bowlingumängija Kert Truus võttis enda õpilaseks mitmekülgse sportlase ja artisti Vello Vaheri, kelle kokkupuude bowlinguga oli seni olnud üsna napp. „Ma arvan, et ühe korra elus võib-olla… kuskil 15 või 20 aastat tagasi,“ meenutas Vaher muigega.

Kohe raskete asjade kallale – vindivise

Treening ei alanud mitte lihtsast otseviskest, vaid kohe keerulisemast – vindiviskest, mille puhul pannakse pall randme abil pöörlema, et see siseneks kurikatesse nurga alt ja annaks suurema võimaluse strike’iks.

„Otseviskega on õnnetegur suur, aga vindiga visates on tõenäosus palju parem,“ selgitas Truus.

Kuigi algus tundus Vaheri jaoks kohati segadust tekitav, sai peagi selgeks üks oluline põhimõte – edu ei sõltu jõust, vaid tehnikast ja kehatajust. „Kui sul on koordinatsioon paigas ja kuulad treenerit, siis see õnnestubki,“ võttis Vaher õppetunni kokku.

Kui sul on koordinatsioon paigas ja kuulad treenerit, siis see õnnestubki.

Treeningu käigus pakkus Vaher ohtralt meelelahutust. Kui esimesed visked kurikaid ei puudutanudki, kommenteeris ta olukorda talle omase huumoriga: „Puhas töö, mitte ühtegi kurikat ei ajanud maha!“ Ühtlasi pakkus Vaher humoorikalt välja, et nii saab bowlingusaalis vähem tööd teha, kui kurikaid ei pea pidevalt püsti sättima.

Kiire areng ja esimene strike

Vaatamata naljadele oli areng märgatav. Samm-sammult harjutades hakkas pall lõpuks õigesti keerama ning kauaoodatud hetk saabus – vindiga visatud strike. „Väga tubli!“ kiitis Truus, tunnistades, et nii kiiret õppimist pole ta varem näinud.

Vaher ise ei jäänud samuti tagasihoidlikuks: „Nüüd palun mulle olümpiakomitee preemiat… uus mees olümpial on olemas!“

Kert Truus kinkis Vaheri­le treeningu lõpus kaks autogrammiga bowlingupalli ja koti, et värske huvi ka edaspidi kestaks. Vaher võttis kingituse vastu elevusega: „Järgmisel aastal tuled siia ja kirjutad peale – maailmameister!“

Vello Vaher. Foto: GoodNews, Joosep Ints

Treeningu sõnum on lihtne, kuid kõnekas – õiged juhised, keskendumine ja positiivne suhtumine viivad kiiresti tulemusteni. Ning mis kõige tähtsam – õppimine võib olla samaaegselt nii tõsine kui ka lõbus. Ja nagu Vaheri näitel näha – kunagi pole hilja alustada. Isegi siis, kui viimasest mängust on möödas kakskümmend aastat.

VAATA VIDEOT!