7. märtsil toimub Jõgeva alevikus Seemnefestival, kus tutvustatakse Eestis aretatud kartuli- ja köögiviljasorte ning pakutakse asjatundjate nõuandeid parema saagi kasvatamiseks. Üritusel saab osaleda loengutel, töötubades ja degusteerimistel ning soetada seemneid ja kasvumulda, sealhulgas uusi kartulisorte ‘Joosep’ ja ‘Varje’. Festival rõhutab Jõgevamaa toidukultuuri, kuna piirkond kannab sel aastal Eesti toidupiirkonna tiitlit. Sissepääs on tasuta ning festivali ja Jõgeva linna vahel sõidab tasuta eribuss.
See kokkuvõte on loodud tehisaru abil. Tulemuses võib esineda ebatäpsusi, seetõttu soovitame lugeda ka täismahus artiklit. Tagasiside: info@goodnews.ee.
7. märtsil Jõgeva alevikus toimuv Seemnefestival aitab hobiaednikel valida, mida kevadel maha panna, kuidas oma aiast head saaki saada ning hoida aiamulda elujõulisena. Kohapeal valmistab kohalikust kartulist suupisteid Eesti Peakokkade Ühenduse president Taigo Lepik.
Festivali eesmärk on tutvustada laiemalt Eestis aretatud kartuli- ja köögiviljasorte ning pakkuda võimalust saada asjatundjatelt vajalikke nõuandeid parema saagi kasvatamiseks. Üritusel on oluline koht ka Jõgevamaa maitsetel, kuna piirkond kannab tänavu Eesti toidupiirkonna tiitlit. „Tänavu rõhutame eriti Jõgevamaa toidukultuuri, pakkudes külastajatele võimalust nautida kohalike tootjate toodangut,“ ütleb Jõgevamaa Koostöökoja esindaja Ülle Jukk.
Festivali eesmärk on tutvustada laiemalt Eestis aretatud kartuli- ja köögiviljasorte ning pakkuda võimalust saada asjatundjatelt vajalikke nõuandeid parema saagi kasvatamiseks.
Külastajaid ootavad loengud, töötoad ja degusteerimised, kus käsitletakse teemasid alates kartuli- ja tomatikasvatuse nippidest kuni õunapuude lõikamiseni. METKi ja Põllumajandus- ja Toiduameti (PTA) spetsialistid annavad nõu kartulisortide, taimekasvatuse ning taimekahjustajate ja -haiguste teemal.
Festivalil on müügil lai valik seemneid ja kasvumulda. Jõgeva METKi sortide huvilised saavad soetada nii väikepakendites köögiviljaseemneid kui ka uue kartulisordi ‘Joosep’ söögi- ja seemnekartulit. Lisaks pakume märtsi alguses sordilehte kantud ‘Varje’ toidukartulit.
Sissepääs festivalile on tasuta. Ostude tegemiseks palume kaasa võtta sularaha.
Jõgeva linna ja festivali vahel sõidab tasuta eribuss.
- Täpsemat teavet leiab Maaelu Teadmuskeskuse kodulehelt.
Festivali korraldavad Maaelu Teadmuskeskus ja Jõgevamaa Koostöökoda.

