Päästeliit saatis Ukraina päästeteenistuse Rivne regiooni otsingukoertele vajaliku varustuse ning andis Harkivi demineerijatele üle Sisu päästeauto, mis toetab demineerimis- ja päästetöid. Abisaadetis sisaldas koerte transpordiks mõeldud haagist, päästerakmeid, kaitseriietust ning muud väljaõppeks vajalikku varustust. Kohtumisel Kiievis arutati edasisi koostöövõimalusi, sealhulgas treeninguid Eesti ja Ukraina päästjate vahel. Päästeliit on toetanud Ukraina päästeteenistust alates 2022. aastast ligi 7 miljoni euro väärtuses päästetehnika ja -varustusega.
See kokkuvõte on loodud tehisaru abil. Tulemuses võib esineda ebatäpsusi, seetõttu soovitame lugeda ka täismahus artiklit. Tagasiside: info@goodnews.ee.
Päästeliit viis äsja Ukraina päästeteenistuse Rivne regiooni otsingukoertele hädavajaliku abisaadetise. Lisaks anti Harkivi demineerijatele üle Sisu päästeauto, mis hakkab toetama demineerimis- ja päästetöid Harkivi piirkonnas. Abisaadetis kaeti täielikult annetajate rahastusega.
Abisaadetis sisaldas otsingukoerte tööks ja väljaõppeks vajalikku varustust: koerte transpordiks mõeldud haagist, erinevaid päästerakmeid ja kaitseriietust, treeninguks vajalikke mänguasju, koerapuure ning jahutusveste. Otsingukoerte juhtidele hangiti Ukraina päästeteenistuse nimekirja alusel akupangad, GPS-seadmed, binoklid, seljakotid ja muu vajalik varustus.
„Iga päästekoeraga päästetud elu on võimalik tänu inimestele, kes on otsustanud Ukrainat toetada. Otsingukoerte töö rusudes on äärmiselt keeruline ja ohtlik, kuid just nende abil on võimalik inimesi kõige kiiremini leida. Täna ei ole maailmas ühtegi paremat vahendit inimeste otsinguteks kui seda on koolitatud otsingukoer,“ ütles Päästeliidu juht Piia Kallas.
Lisaks otsingukoertele mõeldud varustusele viis Päästeliit Ukrainasse Sisu päästeauto, mis anti üle Harkivi demineerijatele. Päästeauto soetati Järva-Jaani vabatahtlikelt päästjatelt. Tegemist on töökindla päästemasinaga, millel on piisavalt elujõudu, et jätkata teenistust Ukraina suurte pääste- ja demineerimissündmuste toetamisel.
Abi üleandmise käigus kohtus Päästeliit Kiievis Ukraina päästeteenistuse peadirektori asetäitjaga, kus arutati edasisi koostöövõimalusi, sealhulgas treeningvõimalusi, mille kaudu Eesti vabatahtlikud päästjad saaksid õppida Ukraina kolleegidelt päästetööde korraldamist sõjatingimustes.
Päästeliit tänab kõiki annetajaid, kelle toel on Ukrainal võimalik tõhusamalt päästa inimesi raketirünnakute tagajärjel tekkinud rusudest. Ukraina päästjad saadavad oma tänusõnad kõigile, kes on leidnud võimaluse neid väga keerulisel ajal toetada.
Päästeliit esindab ja ühendab Eestis vabatahtlikult päästealal tegutsevaid ühinguid. Päästeliidul on 125 liikmesühingut, kes tegutsevad maapääste, merepääste ning eripääste valdkonnas. Päästeliit on toetanud Ukraina päästeteenistust 7-miljoni euro väärtuses päästetehnika ja -varustusega alates 2022. aasta veebruarist.



































