Ööülikool tähistab oma 25. sünnipäeva nelja värske teledokumentaaliga sarjast “Laste Ööülikooli rännakud”. Kui Laste Ööülikool on raadiokuulajatele tuttav juba 2018. aastast, siis esimene telesaade – “Laste Ööülikooli rännakud” valmis Lota Viigi ja Katre Tatriku magistritööna Balti filmi, meedia ja kunstide instituudis 2021. aastal. Tegemist on Ööülikooli rännakutega, kus seekord on kulgejateks lapsed ja noored.
4-osalises saatesarjas käsitletakse erinevaid teemasid, mis hõlmavad nii humanitaarteadusi kui loodusteadusi:
- Saates “Elu kasutusjuhend” on kõneleja japanoloog Alari Allik ning sarja osa on üles filmitud Vigalas
- “Igapäevavaelu muusikas” saab Setomaa kaunitel maastikel sõna helilooja Helena Tulve, kaaskõneleja dirigent Jaak-Eik Tulve
- Matemaatik ja ettevõtja Kristjan Korjus ning kunstnik Peeter Laurits arutlevad Aegviidus teemal “Kas Jumal on matemaatik?”
- Tartus on teejuhiks kirjanik Mika Keränen ja koos muusik Silver Sepaga jämmitakse end Peeter Volkonski aeda, kus Volk kõneleb noortele teemal “Tõlkimine”
- Sarja režissöörid on Lota Viik ja Erle Veber, produtsent Jaan Tootsen. Saated on tootnud Aadam ja pojad
Jaan Tootsen: “Pea igal Eesti õppejõul-mõtlejal on oma suvekodu, Ööülikooli noortega minnakse õppejõududele külla, päeval on päevased seiklused, aga kõige huvitavamad jutud kõneldaksegi alati öösiti. Rääkida keerulistest asjadest lihtsalt – see on kõrgem pilotaaž ühele professorile. Laste Ööülikool ongi omamoodi hariduslik salakaup – tehtud lastele, mõeldud täiskasvanutele.”
Rääkida keerulistest asjadest lihtsalt – see on kõrgem pilotaaž ühele professorile.
- Teledokumentaali saab vaadata Ööülikooli kodulehelt ning Elisa ja Telia platvormidel.
- Sarja tele-eeter on planeeritud sügisesse.
- Sarja toetavad ETAG-i Teaduse populariseerimise projektikonkurss, Eesti Filmi Instituut, Eesti Kultuurkapital ja mitmed eratoetajad.