Naljakirjutamise koolitusele oodatakse mehi, kes on kogenud vaimse tervise raskusi – olgu selleks ärevus, masendus, läbipõlemine või lihtsalt tunne, mida on raske sõnadesse panna. Koolitusel saab teadmisi, kuidas vormida raskeid isiklikke kogemusi huumoriks. Lisaks läbivad osalejad vaimse tervise esmaabi ja emotsioonide reguleerimise koolituse.
Peaasi.ee peaprodutsent Sandra Liivi sõnul on mehed ühiskondlike ootuste tõttu harjunud oma tundeid vähem väljendama ning keerulisematest emotsioonidest rääkimine võib neile tunduda eriti raskena.
„Naljakirjutamine annab võimaluse oma kogemusi ja sisemisi võitlusi turvalisel ning looval viisil väljendada, ilma et peaks tundma survet tõsiseks jutuajamiseks. Isiklike raskete lugude naljaks vormimine annab võimaluse vaadata oma kogemusi teise pilguga, muutes valusa kogemuse kergemini talutavaks. See võib aidata vähendada enesekriitikat ja anda lootust ka keerulistes olukordades,“ rääkis Peaasi.ee peaprodutsent Sandra Liiv.
Naljakirjutamine annab võimaluse oma kogemusi ja sisemisi võitlusi turvalisel ning looval viisil väljendada, ilma et peaks tundma survet tõsiseks jutuajamiseks.
„Koolitusel osalemine on tegelikult päris suur ajaline kohustus kestes viis nädalat ning vajades igapäevaselt pooletunnist panust kirjutamise näol,“ rääkis Paul Piik Kinoteatrist ning lisab: „Samas ei eelda see koolitus kuidagi suuri kogemusi kirjutamisega ehk see pole kindlasti emakeele tund, rohkem nagu võimalus end kirjutades välja elada ja loodetavasti ka naerda.“
- Naljakirjutamise koolitusel osalemine on tasuta, kuid kohtade arv on piiratud. Kandideerida saab kuni 15. augustini siin.