Inimesed vaatavad uue kodu otsingul küll tihtipeale meelepärast linnaosa või piirkonda, kuid pelgalt sellega elu ühe suurima otsuse tegemisel piirduda ei tohiks. Kinnisvaraarendaja Liveni loovjuht ja juhatuse liige Alina Kester selgitab, mida kodu asukoha valikul tegelikult tähele panna tuleks.
- Koolide-lasteaedade lähedus – kas liikuda saaks ühistranspordiga, jalgsi või autoga. Kas laps saaks iseseisvalt liikuda või ainult koos vanematega?
- Toidupoe lähedus – kas igapäevased poeskäigud saab teha jalgsi, ühistranspordiga või autoga. Kui palju sellele aega kuluks?
- Bussipeatuse vms ühistranspordi kaugus – kui kiiresti ja mugavalt pääseb kodust olulistesse punktidesse?
- Kaugus töökohast – kui palju aega kulub tööle ja kojusõidule ning kuidas haakub see ülejäänud pereliikmete igapäevase logistikaga?
- Harrastused ja sport – kas uude koju kolides saaksid oma hobidele pühenduda või muutub nendega tegelemine logistika tõttu keerukamaks?
- Kodu paiknemine päikese suhtes – kas korter on varjuline või päikeseline ning millise päevavalgusega võib arvestada erinevatel aastaaegadel?
- Rõdu/terrassi paiknemine päikese ja teiste majade suhtes – millist rõdu/terrassi pere hindab?
- Kodu asukoht majas – mitmendal korrusel võiks kodu olla ja millise ilmakaare suunas paikneda, kas aknast avanevad vaated on perele olulised ning kui suurt väärtust need kodule lisaks?
- Ärid majas ja ümberringi – kas majja on planeeritud ärisid, mis pere elu mugavamaks muudavad või vastupidi, selliseid, mis nende elustiiliga kokku ei sobiks? Samuti, kui kaugel on olulisemad poed ja teenused.
- Vastava arenduse lahenduste hoolduse võimalik hind (nt haljastus, küttega garaaž jne) – millised lisakulud võivad valiku puhul kaasneda ja kuivõrd need otsuse puhul määravaks osutuvad?